Опис

Почнувајки со работа од 1992 година, Kафе Бар Мартини работи континуирано до денес на локација само 3 киломентри од центарот на Скопје во склоп на трговскиот центар Лептокарија во населбата Карпош 3.

Прекрасната тераса втопена во природниот амбиент претставува пријатно место за утринско кафе со пријателите.

Кафе бар Мартини располага со отворен и затворен дел со вкупен капацитет од 270 места, идеален за организирање службени состаноци и семејни собири.

Ентериерот на кафе барот Мартини е единствен по својот изглед кој изобилува со мозаици во духот на македонската традиција, како и со витражи и слики репродукции од познати светски уметници.

Во последните години заштитен знак на Мартини претставуваат уникатните рецепти за вкусните и единствени вафли кои никого не оставаат рамнодушен.

Дојдете и посетете не и уживајте во единствениот амбиент и услуга.

Локација

Martini Caffe, Скопје, Северна Македонија

Социјални мрежи
Категории
Контакт

  • Сè уште нема коментари
  • Додадете преглед
    Додај Место