Опис

Веган365Кујна е мал семеен бизнис во сопственост на долгогодишни активисти за заштита на животни и животна средина кој во декември 2017 г. се отвори во центарот на Скопје.

На постојано мени има фалафел, вегебургер и соја бургери, чизбургери, комбинирани сендвичи, француски, помфрит со кечап и мајонез од наут, тостови со веганска салама и фета, високоенергетски безглутенски протеин порции, како и десерти (мафини, бомбици, чизкејк, тирамису и сезонски десерти), вегански кафиња и свежо цедени сокови. Веган365Кујна е едно од ретките места во Скопје каде што можете да најдете свежо цеден сок од калинка и можеби единственото место во Македонија со свежо цедена „фанта“

Производите кои се нудат се направени од свежи, здрави и главно локални состојки, дел од нив се органски и безглутенски.

Нашите рецепти се развивани со години со цел да се доближиме најмногу што може до традиционалните вкусови на кои повеќето од нас се навикнати. Најпродаван производ ни е вегебургер кој според критиките од клиентите е: „најдобриот сендвич што го пробале во животот“.

Уверени сме дека секој има моќ да менува, па затоа и мотото на нашето ресторанче е „Промени ја исхраната, промени го светот!“

Кај нас може да донирате за бездомните животни од Скопје. Да го промениме светот заедно!

Локација

Vegan365Kitchen, Скопје, Македонија

Карактеристики
Социјални мрежи
Затворено
Отворено време денес: 9:00 am - 5:00 pm
 • Понеделник

  9:00 am - 5:00 pm

 • вторник

  9:00 am - 5:00 pm

 • Среда

  9:00 am - 5:00 pm

 • Четврток

  9:00 am - 5:00 pm

 • Петок

  9:00 am - 5:00 pm

 • Сабота

  Затворено

 • Недела

  Затворено

 • февруари 1, 2023 7:02 am локално време

Категории
Контакт

 • Сè уште нема коментари
 • Додадете преглед
  Додај Место